O nás

Muzeum Křišťálový Dotek je provozováno litoměřickým sklářským mistrem Janem Huňátem, jehož tvorba kromě vystavených exponátů čítá také monumentální křišťálové plastiky a lustry, které ozařují okázalé prestižní hotely, luxusní rezidence a vládní budovy po celém světě.

Jan Huňát byl fascinován sklem a řemeslem už od útlého věku. Po vystudování sklářské školy v Železném Brodě započal svojí řemeslnou kariéru ve Skotsku, kde restauroval historické vitráže gotických kostelů. Poté se sklem procestoval celý svět od Číny po Austrálii. V roce 2007 se navrátil zpět do kolebky sklářského řemesla a od té doby tvoří pod vlastní českou značkou.

Tvorba mistra Huňáta se řídí jasnou vizí, kterou je přetváření osobních zážitků a příběhů do křišťálové podoby za použití tradičních sklářských postupů.

Výsledkem je široký repertoár děl, pohybující se od pečlivě vybroušených stolních plastik přes okázalé památníky až po monumentální dvacetimetrové skleněné instalace, které dotvářejí luxusní atmosféru vyhlášených hotelů.

Kde nás najdete?

Litoměřice